Rakovina Semenniku: známky a príznaky rakoviny semenníkov


Google Reklama

Rakovina Semenniku

Rakovina Semenniku

Testikulárne rakovina:

Testikulárne rakovina alebo rakovina semenníkov je spôsobená v dôsledku rastu nádorových buniek v semenníkoch. Nie je tam žiadna presná príčina známa, ako je spôsobená rakoviny semenníkov u mužov.

Kto je ohrozený?

Maximálny počet pacientov trpiacich rakovinou semenníkov, sú v mladom veku (ľudia vekové skupiny 15 až 40). Podľa štúdie belosi sú náchylnejší k rakovine semenníkov než muži iných rás. Ľudia s určitou podmienku tzv kryptorchizmus (tiež známy ako nezostúpené semenník), tých, ktorí trpia infekciami semenníkov, osoby so špecifickými genetické ochorenie, ktoré je známe ako syndróm Klinefelterův sú na najvyššej úrovni rizika vzniku rakoviny semenníkov. To tiež bol svedkom, že rakovina semenníkov je dedičný, tj osoba, ktorej príbuzní trpia rakovinou semenníkov je tiež riziko vzniku rakoviny semenníkov. (Toto je zoznam medicínsky preukázané rizikových faktorov)

Spolu s vyššie uvedenou skupinu ľudí, ktorí prichádzajú do styku s surovej minerály, ako je železo, oceľ, atď a ďalších rakovinotvorných látok a jedovatých látok, fajčiari a ľudia trpiaci rakovinou v iných orgánoch, ktoré sa začali šíriť do ďalších častí tela atď Tiež môže byť riziko vzniku rakoviny semenníkov.

Aké sú príznaky rakoviny semenníkov?

Rozvoj malých, ťažko kusy (uzliny) okolo semenníkov je jedným z najvýznamnejších príznaky rakoviny semenníkov. Spolu s rozvojom hrudy (uzliny) okolo semenníkov, ďalšie príznaky, ktoré môžu byť u pacienta je bolesť v semenníkoch a okolí semenníkov, opuchy semenníkov a scrotums, nezvyčajné zväčšenie semenníkov, môže pacient pociťovať bolesť v podbrušku priestor, chrbát a aj v oblasti slabín, hromadenie vody v scrotums atď

Ako sa testikulárne rakovina diagnostikovaná?

Je veľmi jednoduché povedať, rakoviny semenníkov stavu v porovnaní s inými typmi nádorov. Väčšina z časov, ľudia sa nájsť problém tým, že skúma ich semenníky. Technika skúmania semenníkov je tiež známy ako samovyšetrenie semenníkov (TSE, ktorý je tiež odporúčanie lekára), v ktorom sú semenníky (jeden po druhom), vyšetrenie je drží medzi palcom a prostredníkom. Mali by ste zvážiť návštevu lekára, ak máte pocit, vývoj všetkých typov jednorazových (uzla) okolo semenníkov.

Váš lekár môže vykonať ďalšie testy, aby sa potvrdilo rakovinu semenníkov, ako je röntgenová snímka a biopsia, atď

Liečba rakoviny semenníkov:

Testikulárne rakoviny je veľmi vyliečiteľná v počiatočnom štádiu. Podobne ako väčšina ďalších typov rakoviny, a to aj rakovinu semenníkov môže byť liečená chirurgicky, je rádioterapia, hormonálna terapia, lieky, chemoterapia, imunoterapia, nutričné ​​terapia, interferón / interleukín atď chirurgie slúži na odstránenie infekcie semenník z tela pacienta (ďalšie infikované tkanivá sú odstránené počas operácie). Lieky môžu byť použité na zničenie zvyšných infikovaných buniek a pomôcť pacientovi znovu získať silu po operácii. Typu a kombinácie rôznych typov liečby je potrebné dodržiavať, bude rozhodnuté na základe lekárom fáze testikulárne rakovina je a zložitosť.

Avšak, tam sú niektoré vedľajšie účinky rôznych typov liečby, ako je ničenie neinfikovaných buniek po ožiarení, pacient môže dôjsť letargie kvôli vysokým výkonom lieky apod Je veľmi dôležité venovať pozornosť výživy pacienta a brať potrebné lieky po liečbe rakoviny.

Ako mám minimalizovať moje riziko rakoviny?

  1. Prestať fajčiť, pretože fajčiari sú na najvyššej úrovni rizika vzniku všetkých typov rakoviny.
  2. Snažte sa zahŕňajú zeleniny a ovocia vo svojej každodennej strave a vyhnúť sa nezdravé a spracovaných potravín.
  3.   Snažte sa vyhnúť toxických látok, ako sú chemikálie atď prijať potrebné opatrenia, ako sa s takými vecami.
  4. Pravidelne cvičte a zostať fit.

Prichádzajúce vyhľadávacie termíny:

rakovina semenikov,rakovina semenníkov

ľudí, ktorí čítajú tento článok si tiež prečítať nasledujúce články:

  1. Rakovina – Prvotné príznaky rakoviny hrubého čreva
  2. Rakovina mozgu – príznaky rakoviny mozgu
  3. Rakovina pankreasu – Rakoviny slinivky brušnej
  4. rakovina krčka maternice – príčiny, príznaky, diagnostika a liečba
  5. Rakovina kože – príznaky, príčiny a liečba
This entry was posted in rakovina and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.